
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin over Nickel |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 14 |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17050
Ext.Price$0.17050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17050 | $0.17050 |
| 10 | $0.15246 | $1.52460 |
| 50 | $0.13632 | $6.81600 |
| 100 | $0.11934 | $11.93400 |
| 500 | $0.10447 | $52.23500 |
| 1000 | $0.09179 | $91.79000 |
| 3000 | $0.08065 | $241.95000 |
